Pretekli teden je na Visoki šoli za računovodstvo in finance potekal prvi multiplikativni dogodek, na katerem smo predstavili trenutno zaključene rezultate mednarodnega projekta Simulation of Sutainable International Business (S.O.S. IB). Dogodku je sledilo še usposabljanje za rabo predstavljenih rezultatov v visokošolskih učnih procesih.
Raznolikim obiskovalcem in obiskovalkam smo najprej predstavili naš projekt v iztekanju ter še posebej namen digitalne platforme SOS IB za izvedbo simulacij in mednarodnega povezovanja visokošolskih predavateljev ter devet simuliranih učnih vsebin, pripravljenih za uporabo v digitalni platformi.
Predstavitvi je sledil sproščen pogovor z obema VŠR predavateljicama, ki sta bili zelo intenzivno vpleteni v razvoj rezultatov, in študentko, ki je sodelovala pri testiranju obeh rezultatov v učilnicah. Mag. Darinka Kamenšek, mag. Nataša Pustotnik in Tjaša Vratanar so z obiskovalci delile svoje izkušnje in vpoglede v uporabo obeh rezultatov v učnih procesih. Še posebej so izpostavile mednarodne izkušnje predavateljev pri pripravi simuliranih primerov in mednarodno sodelovanje študentov pri skupnem reševanju zadanih nalog. Poleg mednarodnega sodelovanja preko SOS IB platforme, ki je bilo za vse udeleženke zelo dobrodošlo, saj si zaradi pomankanja čase in zaposlitvenih obveznosti težko privoščijo mednarodne mobilnosti, so izpostavile še interdisciplinarno sodelovanje. Še posebej za študente je bilo to zelo dragoceno, saj so se učili tudi komunikacije med različnimi (bodočimi) strokovnimi profili. Zelo pomemben si jim je zdel tudi koncept t. i. e- izobraževanja, ki spodbuja na študenta osredotočene (student-centered) pristope in aktivnosti pri poučevanju. Razgovorile pa so se še o pomenu trajnosti za računovodje, finančnike, revizorje in druge, ki pa trenutno v praksi tudi dolgoletnim strokovnjakom predstavlja včasih precejšen izziv, ko jo skušajo vpeljati v poslovanje svojih podjetij.
Na kasnejšem usposabljanju, ki sta ga vodili obe navedeni predavateljici, so udeleženke in udeleženci spoznale tako podrobnosti inovativne pedagogike in načine njene vključenosti v SOS IB simulirane primere, podrobne korake priprave učnih vsebin za simulacijo ter vse funkcionalnosti digitalne platforme SOS IB.
Že na pogovoru se je diskusija z nekaterimi člani publike zelo lepo razvila, med usposabljanjem pa se je izražen interes za sodelovanje in preizkus obeh rezultatov še nekoliko bolj izkristaliziral. V prihodnjih tednih bodo vsi zainteresirani lahko začeli preizkušati SOS IB platformo, se preko nje tudi povezovati z drugimi visokošolskimi predavatelji in predavateljicami ter nenazadnje pregledovati objavljene simulirane primere in snovati vsebine novih simulacij.
Vse, ki vas zanima uporaba digitalne platforme SOS IB in digitalnih učnih simulacij v vaših učnih procesih, se nam oglasite na: international@vr.si. Glede na interes bomo organizirali tudi nova usposabljanja za rabo obeh rezultatov.
Lepo vabimo, da se nam na naveden e-naslov oglasite tudi podjetja, ki bi želela z nami deliti svoje poslovne izzive. Na njihovi osnovi bodo namreč VŠR predavatelji pripravili nove učne simulacije, vi pa boste prejeli več možnih rešitev vašega izziva, ki ga bodo rešili VŠR študenti in študentke.
Veselimo se našega prihodnjega sodelovanja, vsem visokošolskim kolegom pa želimo uspešen skok v nov akademsko leto!
PROJEKT SOS IB
Financirano s strani Evropske unije. Izražena stališča in mnenja so zgolj stališča in mnenja avtorjev in ni nujno, da odražajo stališča in mnenja Evropske unije ali Evropske izvajalske agencije za izobraževanje in kulturo (EACEA). Zanje ne moreta biti odgovorna niti Evropska unija niti EACEA.