INOVATIVNO UČENJE Z DIGITALNIMI SIMULACIJAMI
PRIDRUŽITE SE NAM PRI SIMULACIJAH TRAJNOSTNEGA MEDNARODNEGA POSLOVANJA
Simulacije se odvijajo v spletnem okolju in omogočajo mednarodno in interdisciplinarno sodelovanje predavateljev pri razvoju inovativnih pedagoških vsebin.
Študentom pa omogočajo izkušnjo in učenje samostojnega, timskega in interdisciplinarnega dela prek praktičnih simuliranih primerov.
Simulacije so podprte z digitalno platformo SOS IB.
Večja učna motivacija študentov in hitrejše razumevanje konceptov!
KAKO SE PRIDRUŽITI?
Predavatelji znotraj digitalne platforme pripravijo primere simulacij in določijo študente, ki bodo primer reševali.
ADMINISTRATOR
ORGANIZACIJA (VISOKOŠOLSKI ZAVOD) določi administratorja, ki uredi profil organizacije in doda predavatelje v digitalno platformo.
PREDAVATELJI
Predavatelj izpolni svoj osebni profil. Predavatelji v platformi uporabljajo že obstoječe ali razvijajo nove simulirane primere, pri tem medsebojno sodelujejo. V svoje simulacije vključijo in v njih mentorirajo svoje študente.
ŠTUDENTI
Študenti rešujejo simulirane primere mednarodnega poslovanja. Pri tem zavzemajo različne vloge (npr. računovodja, finančnik, pravnica, tržnik, manager za trajnostni razvoj, direktorica) in medsebojno sodelujejo.
VKLJUČITE SVOJ VISOKOŠOLSKI ZAVOD
Platformo že uporabljajo predavatelji in študenti iz različnih držav. Če se želite priključiti, stopite v stik z nami in dodelili vam bomo administratorsko geslo.
KAKO SE ŠTUDENTI VKLJUČUJEJO V SIMULACIJE?
Študentje pristopijo k simuliranemu primeru, ki izhaja iz poslovne prakse in predstavlja določen poslovni izziv (npr. odločitev za naložbo in njeno utemeljitev).
Mentorji študentom dodelijo vloge v podjetju glede na njihovo področje študija (npr. računovodje, davčni svetovalci, analitiki, finančniki) in jih razporedijo v (mednarodne) skupine.
V vsaki skupini si študenti sami razporejajo naloge in skupaj rešujejo zastavljeni izziv.
Pravilni odgovori niso vnaprej določeni.
Mentorji spremljajo svoje študente in jih individualno usmerjajo. Ob zaključku vse skupine primerjajo svoje rešitve primera.
KAKO POTEKA SODELOVANJE?
SIMULACIJE
Vsak predavatelj vidi predloge že razvitih simulacij, ki jih lahko prilagodi in uporabi pri svojem poučevanju. Ali pa v platformo vnese popolnoma novo predlogo simulacije, ki bo vidna vsem predavateljem v platformi. Pri oblikovanju končnih verzij in izvedbi simulacij sodeluje več predavateljev.
ISKANJE PREDAVATELJEV
Vsak predavatelj v svoj profil vnese svoja strokovna področja, s katerimi želi sodelovati. Na ta način se oblikuje baza, ki omogoča iskanje predavateljev za sodelovanje v simulacijah.
SODELOVANJE MED ŠTUDENTI
Študenti, ki prevzamejo dodeljene vloge, si razdelijo naloge. Rešitev naloge vsak objavi v platformi, njegovmentor pa mu lahko poda individualno povratno informacijo. Na podlagi rešenih nalog študenti skupaj sprejmejo končno odločitev za simuliran primer.
CILJI
Spodbujanje in učenje interdisciplinarnega sodelovanja.
Spodbujanje mednarodnega sodelovanja predavateljev in študentov.
Boljše razumevanje različnih vlog v podjetju.
Sposobnost reševanja konkretnih poslovnih izzivov, s poudarkom na trajnosti.
Inovativno, interaktivno in realistično digitalno učno okolje
Mednarodno sodelovanje pri razvoju učnih vsebin brez potrebe po fizični mobilnosti
Interdisciplinarno poučevanje in učenje trajnostnega mednarodnega poslovanja
Izvajamo
usposabljanja
za rabo platforme in razvoj simuliranih primerov
Registracija v platformo
Financirano s strani Evropske unije. Izražena stališča in mnenja so zgolj stališča in mnenja avtorjev in ni nujno, da odražajo stališča in mnenja Evropske unije ali Evropske izvajalske agencije za izobraževanje in kulturo (EACEA). Zanje ne moreta biti odgovorna niti Evropska unija niti EACEA.