Pred dobrim mesecem se je naš magistrski študent Viktor udeležil kratkotrajne kombinirane Erasmus+ mobilnosti za študij na Fakulteti za forenzične vede Univerze v Splitu. Na VŠR-ju smo z aktualnim Erasmus+ projektom prvič našim študentom lahko omogočili kratkotrajne kombinirane mobilnosti, ki sestojijo iz kombinacije krajše fizične prisotnosti na lokaciji in ločenih virtualnih obveznosti, je Viktor naš prvi študent, ki je to možnost izkoristil. V Splitu je študiral dobra dva tedna, preostanek obveznosti pa je izpolnil virtualno po povratku. Ker sicer ob študiju dela, mu je tak tip izmenjave izjemno ustrezal, saj se je na delovnem mestu lahko dogovoril za krajšo odsotnost, ki mu je hkrati prinesla tako nova znanja na področju finančne forenzike in drugega kulturnega okolja. Oboje mu bo pomagalo tudi pri njegovem nadaljnjem delu.
Na sami fakulteti za forenzične vede ga je navdušila odprtost in dostopnost profesorjev, ter spoznavanje različnih forenzičnih orodij in modelov, ki so uporabni pri forenzični analizi podjetij (npr. Altman Z-score, Beneish M-score, Dechow F-score, Ohlson O-score, BEX score). Prav tako se je dobro povezal s študenti na fakulteti, s katerimi še sedaj ostaja v stiku preko mobilnih aplikacij.
Samo mesto Split ga je očaralo s svojim starim mestnim jedrom, četudi je v njem opazil že kar precej turistov. Posebej se mu je vtisnil v spomin praznik sv. Dujma, zavetnika mesta Split, ki ga s procesijo mesto počasti vsakega 7. maja. Doživel ga je kot živahno kulturno prireditev, polno koncertov, sejmov in družabnega utripa, v kateri je prepoznal ponos meščanov na svojo zgodovino in identiteto.
V svojem kratkotrajnem bivanju v Splitu pa je uspel obiskati tudi nekaj okoliških otokov in krajev – otok Brač, Primošten, Brelo in Omiš. Vsaka destinacija je ponudila nekaj posebnega: čudovite plaže, sproščeno vzdušje, lokalno kulinariko ter možnost za oddih in druženje. Kot pravi, so mu ti izleti omogočili, da je Dalmacijo spoznal tudi izven urbanega okolja Splita.
S svojo kratkotrajno mobilnostjo je izjemno zadovoljen in pravi, da bi študentkam in študentom VŠR-ja vsekakor priporočil, da tudi sami izkoristijo možnost kratkotrajnih kombiniranih mobilnosti, če jim čas in obveznosti ne omogočajo dolgotrajnejših Erasmus+ izmenjav. Ker kratkotrajne mobilnosti v živo lahko trajajo le 5 dni, je ostale obveznosti po njegovi izkušnji dokaj lahko prilagoditi.
Mobilnost je sofinancirala Evropska unija preko Erasmus+ programa.